Perfekcyjny wygląd każdego dnia

Na zakupach, zanim zdecydujemy się nabyć wymarzone bluzki damskie, sprawdzamy, czy czujemy się w nich wygodnie i jak układają się one na naszym ciele. Aby osiągnąć oszałamiający efekt, powinnyśmy także zastanowić się, czy są one dopasowane do naszego typu urody.

Na jakie typy dzieli się uroda damska?

Podziału przedstawicielek płci pięknej możemy dokonać w dwóch kategoriach.

Pierwszą z nich jest kolorystyka odpowiednia dla naszej karnacji i wyróżniamy w niej aż 12 typów, w tym 4 podstawowe. Każdy podstawowy typ symbolizuję jedną z pór roku, której paleta barw harmonizuje z urodą kobiety. Podstawowe typy rozwarstwiają się na trzy podrzędne, różniące się między sobą nasyceniem barw.

Podziału według kształtu sylwetki oraz twarzy dokonał w latach osiemdziesiątych amerykański stylista David Kibbe, wyróżniając 13 typów (w tym 5 podstawowych).

Jak określić, którym typem jestem?

Aby zdefiniować własną urodę, najlepiej będzie oczywiście skorzystać z pomocy stylistki. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, przymierzajmy po kolei wszystkie elementy naszej garderoby i róbmy sobie w nich zdjęcia. Dzięki przeglądaniu takich fotografii łatwo zauważymy, które kolory nam pasują, w jakich krojach wyglądamy korzystnie, a jakie rujnują optycznie naszą sylwetkę.

Po co to wszystko?

Dobór bluzek damskich w odpowiednich krojach i z określonymi nadrukami sprawi, że nasza twarz nabierze naturalnego blasku. Zalety naszej figury zostaną uwypuklone, a niedoskonałości skutecznie zamaskowane, a może nawet zamienione w pozytywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *